Ucz się angielskiego za pomocą znanych utworów!

Zasób słownictwa musisz stale powtarzać. Co może być lepsze, niż powtarzać zasób słownictwa, słuchając swoich ulubionych utworów? W internecie jest wiele stron, dzięki którym uzyskasz dostęp do oryginalnych tekstów każdego utworu. Przeczytaj go i spróbuj go zrozumieć. Nie musisz używać przy tłumaczeniu każdego słowa naszego tłumacza z angielskiego na polski. Wystarczy jeśli na początku zrozumiesz, o czym jest dana piosenka.

Jedna rada. Utwory rapowe nie są dobrym wyborem do nauki, ponieważ zawierają bardzo dużo słów slangowych, ich tłumaczenie na język polski jest bardzo trudne. Czasem nawet takie utwory zawierają też słowa, których nie rozumieją rodowici Anglicy. Tak więc rozpoczęcie nauki języka angielskiego utworem rapowym mogłoby cię zniechęcić do dalszej nauki. Wybierz z tekstu jakieś wyrażenie, którego chętnie byś się nauczył i przetłumacz dokładne znaczenie w naszym tłumaczu.

Nasz tłumacz może być pomocny również przy szukaniu innych nowych i interesujących wyrażeń. Teraz pozostało ci już tylko słuchać danej piosenki ciągle od nowa (jeżeli chodzi o ulubioną piosenkę, chyba nie będziesz miał z tym żadnego problemu), dopóki wszystkie słówka nie wryją ci się w pamięć. Jeżeli znane utwory są dla ciebie za trudne, tak jak w przypadku czytania, spróbuj znaleźć w internecie dziecięce rymowanki z bezpośrednio wbudowanymi napisami.

Nauka i tłumaczenie takich utworów będzie dla ciebie o wiele prostsze. Wygodą słuchania utworów jest to, że w odróżnieniu od filmów, możesz ich słuchać wszędzie. W domu, przy pracy, w aucie, a mój najbardziej ulubiony sposób słuchania muzyki to słuchanie jej w trakcie biegania. Podczas biegania moja ulubiona muzyka przyjemnie mnie zmotywuje i jednocześnie nauczę się /powtórzę sobie jakieś angielskie słówka. Celem jest łączenie przyjemnego z pożytecznym. Jest to najlepszy sposób, aby długo wytrwać w nauce jakiejkolwiek rzeczy.