Ucz się angielskiego z filmów!

Dzięki internetowi i DVD oglądanie filmów po angielsku stało się niewiarygodnie prostą sprawą. Wybierz swój ulubiony film, który widziałeś kilka razy i znasz jego dialogi na pamięć. Zrozumienie opowieści będzie zatem dla ciebie łatwe. Przygotuj papier i długopis a w przypadku, gdy usłyszysz jakieś interesujące słowo lub zwrot, natychmiast je zanotuj. Po skończeniu filmu wróć do notatek i za pomocą naszego tłumacza z języka angielskiego na polski przełóż wszystkie słowa i zwroty.

Takie postępowanie jest odpowiednie dla zaawansowanych osób, które potrafią odczytać słowa z mowy. Dla zupełnie początkujących zaleca się na początek oglądać filmy w języku angielskim z angielskimi napisami. W internecie znajdziesz mnóstwo takich filmów, ważne, aby napisy dokładnie odpowiadały temu, co mówią w filmie. Dzięki napisom będziesz mieć przy oglądaniu filmów do dyspozycji zapis tego, co słyszysz i co w przeciwnym razie mógłbyś przegapić. Ponownie obowiązuje takie samo działanie, jeżeli nie rozumiesz czegoś podczas oglądania, zanotuj to na kartce, a po obejrzeniu filmu przetłumaczysz to za pomocą naszego tłumacza z języka angielskiego na polski. Jeżeli chcesz, możesz te tłumaczenia zrobić od razu.

Nasz tłumacz na język angielski jest w pełni przystosowany również na telefony, wystarczy więc zatrzymać film i wygodnie przetłumaczyć słowo. Na początku może się zdarzyć, że dwugodzinny film będziesz oglądać cztery godziny. Jest to zupełnie normalne. Potrzebujesz jedynie wytrwałości. Jeśli obejrzysz raz w tygodniu jeden dwugodzinny film i zadasz sobie trud przetłumaczenia go, gwarantuję ci, że do pół roku będziesz rozumiał większość słowa mówionego. Jasne jest, że na początku może być trudne skupić się na tłumaczeniu na angielski tak długo, dlatego jeśli nie jesteś przyzwyczajony do oglądania filmów, możesz to sobie ułatwić, oglądając seriale. W internecie jest ich mnóstwo. Wskazówka na koniec.

Przy nauce angielskiego za pomocą oglądania filmów używaj słuchawek. Będzie ci o wiele łatwiej rozumieć, ponieważ będziesz odizolowany od zewnętrznych hałasów.