Ucz się angielskiego, czytając!

Czytaj i tłumacz teksty angielskie na język polski tak często, jak tylko się da. Mogą to być gazety, krótkie opowiadania, powieści, teksty z podręczników. Podstawą jest wybrać sobie interesujący tekst, który nie jest zbyt ciężki, dlatego że w innym przypadku nauka nie będzie bawić. Przy czytaniu możesz sobie pomóc naszym tłumaczem z języka angielskiego na polski, ale nie zaleca się szukać każdego słowa w tłumaczu.

Nawet bez tłumacza języków zrozumiesz z czytanego tekstu bardzo dużo. Wystarczy skupić się na tym, co rozumiesz a resztę spróbuj zrozumieć inteligentnie zgadując. W przypadku, gdy nie będziesz rozumieć całych zdań, oczywiście użyj do pomocy naszego tłumacza zdań. Takie uczenie się działa głównie, jeżeli interesujesz się danym polem. Jeżeli na przykład jesteś fanem piłki nożnej, prawdopodobnie nie będziesz miał problemu zrozumieć angielskiego tekstu o piłce.  Z drugiej strony, jeżeli ten sam tekst będzie czytać ktoś, kto jest w angielskim tłumaczeniu lepszy od  ciebie, ale nie jest jego tematem piłka nożna, może mieć z tłumaczeniem paradoksalnie o wiele większy problem.

W przypadku, że jest dla ciebie jeszcze do czytania trudny jakikolwiek angielski tekst, znajdź sobie jakąś prostą angielską bajkę. Bajki są pisane dla dzieci, są więc przystosowane do ich zasobu słownictwa. Typuję, że twój zasób słownictwa jest na poziomie dziecka. Odrzuć uprzedzenia i przeczytaj jakąś bajkę dziecięcą. A jeśli masz dziecko, tym lepiej. Możesz połączyć przyjemne z pożytecznym i przy tłumaczeniu na język polski usypiać swoje małe dziecko. Taką bajkę na dobranoc docenicie obydwoje. Inny sposób uczenia się języka obcego to śledzenie wiadomości w swoim języku codziennym, a następnie próba przeczytania ich w internecie po angielsku. Dzięki temu, że daną wiadomość już usłyszałeś / przeczytałeś, będzie ci o wiele łatwiej zrozumieć czytany tekst w języku obcym. Spróbuj po prostu czytać między wierszami.

Podstawą jest czytać i nieustannie otaczać się językiem angielskim. Wytwarzając takie środowisko, będzie ci o wiele łatwiej zapamiętać ilość słówek, których się uczysz. Nie tylko będziesz się codziennie uczyć nowych słów, ale też będziesz ciągle tłumaczyć coś z języka angielskiego na polski, będziesz zarówno powtarzał sobie nowe słowa, przez co będą ci one zapadały w pamięć.