Ucz się angielskiego codziennie!

Ile angielskich słów dziennie mogę się nauczyć? 10 angielskich słów lub fraz to nie tak dużo, czy tak? Sprawdź to, a zobaczysz, że twoje tłumaczenie z języka polskiego na angielski poprawi się w rekordowo szybkim czasie. Dlaczego więc nie zarezerwować sobie w tygodniu między poniedziałkiem a piątkiem czasu na nauczenie się 10 nowych angielskich słówek? Przez tydzień roboczy nauczysz się 50 nowych słówek a weekendu użyjesz, aby je powtórzyć. Taki sposób uczenia się znacznie poprawi twój zasób słownictwa angielskiego przy przekładach.

English dictionary

50 nowych słówek angielskich w każdy tydzień roboczy to 200 nowych słówek na miesiąc a to jest 2400 słowek na rok. Oznacza to, że za rok będziesz miał dostateczny zasób słów do tego, abyś przy tłumaczeniu z angielskiego na polski mógł się dogadać. Z takim zasobem słownictwa będziesz mógł wyrazić wszystko, co zechcesz powiedzieć, nawet jeśli nie do końca poprawnie gramatycznie.

Nie jest to wspaniałe? Tylko przez rok bezbolesnego uczenia się dasz radę nauczyć się zasobu słownictwa wystarczającego, aby się dogadać w jakimkolwiek języku.

Do profesjonalnego tłumaczenia z polskiego na angielski i na odwrót będziesz musiał mieć o wiele większy zasób słownictwa. Dla wyobrażenia przedstawiam przegląd, jak będziesz w stanie się komunikować z różnymi rodzajami zasobów słownictwa.

  1. 250 słów –podstawowa liczba słów, bez których nie utworzysz zdania.
  2. 750 słów – używa codziennie każda osoba, która rozmawia w jakimkolwiek języku.
  3. 2500 słów – dasz radę wyrazić wszystko, co chcesz powiedzieć. Sformułowanie nie zawsze musi być prawidłowe.
  4. 5000 słów tworzy codzienny słownik człowieka bez wyższego wykształcenia.
  5. 10000 słów tworzy aktywny słownik człowieka z wyższym wykształceniem.
  6. 20000 słów tworzy słownik człowieka, który regularnie czyta literaturę, jak na przykład powieści znanych autorów.

Nauczyć się 10 słów dziennie to naprawdę nic. Podczas nauki spokojnie pomoże Ci tłumacz, który oprócz tłumaczeń na język angielski i niemiecki obsługuje prawie wszystkie języki świata.

Mała wskazówka na koniec. Aby lepiej zapamiętać słówka i aby nie wyleciały Ci z głowy za kilka dni, dobrze jest je zapamiętywać za pośrednictwem swojej wyobraźni. Każdemu słówku spróbuj przypisać rysunek. Na przykład, kiedy chcesz się nauczyć słówka Boss – w języku polskim Szef. Zawsze, kiedy sobie wyobrazisz swojego szefa, wyobraź sobie przy nim perfumy Hugo Boss i przypomnij sobie to słówko. Bądź pewien, że już nigdy nie zapomnisz tego słowa. Używając wyobraźni uruchamiasz prawą półkulę mózgu a słowa pozostają zapisane w pamięci długotrwałej o wiele dłużej.