Tłumacz Włosko Polski

Przetłumaczony tekst:

O państwie

Włosi to naród, który bardzo kocha swój kraj i są z niego dumni. Ten kraj wielu form znajduje się w południowej Europie na półwyspie apenińskim. Włochy znajdziesz na mapie bardzo łatwo, wystarczy jak poszukasz na południu wypustki w kształcie buta. Wyrostek ten jest bardzo dobrze widoczny nawet z kosmosu. Włochy są otoczone ze wschodniej strony ogromnym Morzem Adriatyckim a ze strony zachodniej Morzem Tyrreńskim. Wszystkie te morza są częścią basenu Morza Śródziemnego.

Włochy mają międzynarodowe granice lądowe z sześcioma krajami europejskimi. Z Austrią, Francją, Watykanem, San Marino, Słowenią i Szwajcarią. Granice morskie ma wspólne ze Słowenią, Albanią, Algierią, Chorwacją, Grecją, Libią, Maltą, Czarnogórą, Hiszpanią i Tunezją.

Do Włoch należą też dwie największe wyspy Morza Śródziemnego. Na zachodzie Sardynia a na południu Sycylia. Kraj ma ponad 300 000 km². Powierzchnia Włoch jest bardzo podobna do Polski.

Stolica Włoch to Rzym. Oprócz Rzymu we Włoszech jest dużo pięknych miejsc, które warto odwiedzić. Są to miasta takie jak Neapol, Mediolan, bardzo popularnym miejscem wycieczek wśród turystów jest Wenecja.

Wielką dumą Włochów jest tez piłka nożna. Najwyższa liga nazywa się Seria A.

Flaga włoska

Włoska flaga jest też nazywana trójkolorową. Składa się z zielonego, białego i czerwonego koloru, które są równomiernie rozłożone. Kolory te reprezentują terytoria Włoch. Flaga została po raz pierwszy przyjęta jako narodowa w roku 1948. Dla Włochów jest symbolem dumy narodu.

Język

Język włoski jest językiem romańskim, oznacza to, że tak jak język hiszpański, francuski i portugalski jest potomkiem łaciny. Jeżeli znasz któryś z języków romańskich, możesz znaleźć między nimi bardzo dużo związków. Podczas podróży po Włoszech, usłyszysz wiele dialektów. Będziesz jednak przekonany, że każdy bez względu na dialekt zrozumie twój włoski, a ty zrozumiesz ich. Jest to spowodowane tym, że włosi nie używają dialektów przed obcokrajowcami. Obowiązuje to tylko wtedy, gdy będziesz miał już jakieś doświadczenie z tłumaczeniem z języka polskiego na język włoski. Włoski to piękny język, ale też bardzo trudny.

Użycie języka

Język włoski to oficjalny język Włoch, którym posługuje się ponad 70 milionów ludzi głównie w tym kraju. Język włoski jest jednym z oficjalnych także w San Marino, jest jednym z oficjalnych języków w Szwajcarii i drugim oficjalnym językiem Watykanu. Używany jest też w niektórych częściach Słowenii i Chorwacji. W Polsce język włoski w ogóle nie należy do głównych języków, ale spotkasz się z nim dość często, zwłaszcza w biznesie. W Polsce ma siedzibę bardzo dużo włoskich firm, dlatego opanowanie tego języka dla Polaka jest dużą wygodą. Przy nauce języka włoskiego i przy wyszukiwaniu nowych słów bardzo dobrą pomocą będzie nasz tłumacz z języka włoskiego na język polski.