Tłumacz Węgiersko Polski

Przetłumaczony tekst:

O państwie

Węgry lub oficjalnie Republikę węgierską dzieli od Polski tylko Republika słowacka. Węgry mają trzy razy mniejszą powierzchnię niż Polska. Liczba mieszkańców jest od Polski cztery razy mniejsza. Na Węgrzech przeważa krajobraz równinny z najwyższym szczytem ok. 1100 m, nie jest to wiele. W tym kraju rozwija się bardzo dobrze rolnictwo, dzięki bardzo dobrym warunkom klimatycznym i jakości gleby. Kraj ma też silną pozycję w przemyśle mechanicznym, chemicznym i spożywczym. Najważniejszą rzeką Węgier jest, podobnie jak w sąsiadujących krajach, Dunaj. Do tej rzeki wpada dużo mniejszych rzek. Stolica Węgier to Budapeszt. W Budapeszcie znajduje się wiele zabytków, jest to jedno z ulubionych miejsc wycieczek krajowych jak i zagranicznych turystów. Na Węgrzech przeważa chrześcijaństwo, a ponad jedna czwarta mieszkańców jest niewierząca. Węgry znane są z dobrego wina i pikantnego jedzenia.

Węgierska flaga

Flaga węgierska ma kolory, jak włoska, kolory są zorientowane poziomo, jest na nich herb. Historia użycia tych kolorów sięga czasów Królestwa Węgierskiego. Biały, zielony i czerwony były również kolorami herbu Królestwa Węgierskiego z 15. wieku. Od roku 1848 używa się jako flagi narodowej a po ustanowieniu niezależnych Węgier w roku 1918 stała się oficjalną flagą państwową. Poszczególne kolory mają swoje znaczenie. Czerwony symbolizuje siłę i krew przelaną przez patriotów za wolność kraju, biały oddanie i czystość a zielony nadzieję.

Język węgierski

Język węgierski należy do rodziny języków ugrofińskich. Bardzo trudno się go nauczyć i ma bardzo mało wspólnego z innymi językami. Na Węgrzech można się bardzo dobrze dogadać po niemiecku i angielsku. Skoro Węgrom język polski niewiele mówi, na wycieczce możesz skorzystać z pomocy tłumacza z języka węgierskiego na polski. Oprócz Węgier mówi w tym języku w Europie ponad 2 miliony ludzi. Możesz usłyszeć ludzi mówiących po węgiersku w Rumunii, Chorwacji, w sąsiedniej Słowacji i w wielu innych europejskich krajach. W przypadku, gdy zdecydujesz się na naukę tego języka, polecam wykonać kroki opisane na naszym blogu, które bardzo ułatwią ten proces.