Tłumacz Koreańsko Polski

Przetłumaczony tekst:

Język Koreański

Tłumacz Koreańsko PolskiKorea to terytorium na wschodzie Azji które jest podzielone na dwa niezależne kraje, Północna Korea i Południowa Korea. Są na Koreańskim półwyspie.

Republika Koreańska lub jak się mówi Południowa Korea ma dostęp do morza żółtego i japońskiego. Kraj ma więcej niż 100 000 km2. Południowa Korea to kraj demokratyczny z więcej niż 51 milionów mieszkańcami. W stolicy Soul żyje 20 milionów obywateli a jest jednym z największych miast świata.

Koreańska Ludowodemokratyczna Republika nazywana Północna Korea jest na północy Koreańskiego półwyspie. Na północy ma granice z China i Rosja a na południu jest strefa zdemilitaryzowana która oddziela od Południowej Korei. Jest to najbardziej chroniona granica świata. Liczba mieszkańców się zgaduje na 25 milionów a stolica się nazywa Pjongjang. W tym kraju jest mocna dyktatura, bieda i łamanie praw człowieka. Korea Północna jest również znana z programu nuklearnego i armii, która jest czwartą co do wielkości na świecie. Północni Koreańczycy nie mają dostępu do internetu. Niektórzy uprzywilejowani mają dostęp do wewnętrznej sieci, która ma tylko zatwierdzone przez rząd strony internetowe.

Język koreański jest językiem urzędowym tych krajów. Co ciekawe koreański nie ma niektórych liter, takich jak „f” i „v”. To bardzo trudny język. Jednym z narzędzi do zrozumienia może być też nasz tłumacz zdań. Z tłumaczeniami z koreańskiego na polski sobie poradzi tak samo dobrze jak i z innymi językami.