Jak nauczyć się języka obcego: Ćwiczenia

Rozmawiaj z rodzonymi Anglikami i ćwicz

Jeżeli nie będziesz rozmawiał w danym języku, nie jest prawdopodobne, że dobrze się go nauczysz i zachowasz go w swojej pamięci. 

Istnieją programy, które łączą ludzi w nauce języków obcych za pośrednictwem Skype. Możesz też spróbować rozejrzeć się po swoim mieście i zyskać kontakty do ludzi, z którymi można by porozmawiać ewentualnie zwróć się do jakiejś szkoły językowej. Na początek to z pewnością doskonały wybór.

  • Naucz się kilku idiomów lub przysłów. Kiedy twój poziom językowe wzrośnie, naucz się również jakichś gwar wybranego języka. Nawet jeśli nie będziesz ich używać, będziesz umiał je rozpoznać, kiedy będziesz je słyszał lub czytał.
  • Nie wstydź się, jeśli nie rozmawiasz w danym języku całkiem poprawnie. Nauczenie się języka obcego wymaga czasu, a ty musisz być tego świadomy.
  • Tego kroku nie da się już bardziej podkreślić. Jeżeli nie będziesz danego języka regularnie ćwiczyć, nigdy nie będziesz płynnie rozmawiać. Rozmawiaj z rodzonymi anglikami, znajdź przyjaciela, który będzie z tobą ćwiczył. Może twoi przyjaciele znają różne sztuczki, jak uczyć się języka i będziecie sobie pomocni. Jeżeli nie odpowiada ci taki sposób nauki, spróbuj rozmawiać z telewizją. Działa to tak, że przy oglądaniu filmu próbujesz odpowiadać na pytania aktorów. Takie postępowanie da się zastosować również do wiadomości albo innych relacji.

Ćwicz nieustannie

Nie wahaj się rozmawiać po angielsku publicznie z rodowitymi Anglikami. Aby doprowadzić twój język do doskonałości będzie to bardzo pomocne. Nie wzbraniaj się przed tym, żeby inni ludzie upominali cię, że źle coś wymawiasz. Nikt przecież nie wie wszystkiego. Bądź więc otwarty na konstruktywną krytykę. Trenuj swoją wiedzę przy każdej możliwej okazji a zobaczysz, że za kilka miesięcy tłumaczenie z języka angielskiego na polski będzie dla ciebie o wiele łatwiejsze.