Jak nauczyć się języka obcego szybciej: 4 proste techniki

Jesteś zainteresowany studiowaniem zagranicą, na przykład w Hiszpanii, udać się w podróż dookoła USA lub spędzić lato serfując na Hawajach, gdzie nabierzesz wiele doświadczenia? Oczywiście jest to lepsza decyzja niż zapisanie się na kurs językowy i zamknięcie w klasie.

Jeżeli będziesz siedział w klasie, starał się zapamiętać nowe słówka i przy tym powtarzał: “Nigdy tego nie osiągnę“, bądź pewny, że Cię rozumiemy. Uczyć się języka obcego nie jest tak łatwo jak zrobić filiżankę kawy – ale nie oznacza to, że jest to niemożliwe. W rzeczywistości chcemy Ci pokazać 4 łatwe techniki, dzięki którym o wiele szybciej nauczysz się języka obcego.

We wszystkim, co robisz potrzebujesz pewnego poświęcenia, obowiązuje to również w nauce języka. Techniki te nie są żadnymi trikami. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, wszystko, co potrzebujesz zrobić to podjąć zobowiązanie, że ich użyjesz. Gotowy?

1. Rozmawiaj z prawdziwymi ludźmi

Ze względu na to, że dużo czasu spędzamy przy komputerze, mamy poczucie, że wszystkiego można się nauczyć i praktykować bez interakcji. Chcesz uzyskać tytuł magistra? Zarejestruj się na kurs on line. Potrzebujesz wspaniałego przepisu? Użyj Google. Chcesz nauczyć się języka obcego? Wybierz sobie aplikację.

Prawdą jest, że internet może pomóc studentowi w nauce języków obcych, w rozszerzeniu zasobu słownictwa i aby mieć większe poczucie pewności, co do swoich umiejętności. Za najważniejsze uważamy komunikację w danym języku. Należy to rozpocząć jak najszybciej, jak tylko będzie to możliwe!

tlumacz-hiszpanski

Komunikacja z obcokrajowcami nie musi być przerażająca lub ciężka. Spróbuj znaleźć partnera językowego ze swojego miasta, z którym będziesz rozmawiać na przykład o kawie lub o hobby. Możesz też skorzystać z kursu on-line. Jeżeli chcesz doświadczyć emocjonujących doświadczeń podczas swoich studiów językowych, powinieneś spróbować prawdziwego życia w danym kraju. Niech się wydarzy cokolwiek, zaczniesz zanim pomyślisz, że jesteś przygotowany. Nie zapomnij, języki są po to, aby ludzie się ze sobą komunikowali.

2. Użyj nowych słówek jak najszybciej będzie to możliwe

Wielu studentów sumiennie wypisuje tzw. listę nowych słów w języku obcym, ale nigdy ich nie użyje w rzeczywistym życiu. Uczenie się nowych słówek jest dobrym zwyczajem na przyszłość, ale samo to nie wystarczy. Nie wystarczy tylko zapisać nowe słówka, ale trzeba też posłuchać, jak się je wymawia – staraj się ich użyć od razu, kiedy tylko będzie to możliwe.

Wybierz jedno, powiedz je, utwórz z nim zdanie, znajdź dla niego rzeczownik podstawowy, rzeczownik pochodny i czasownik i zadawaj pytania swojemu językowemu przyjacielowi. Technika ta da Ci nowy zasób słownictwa, który dłużej zatrzymasz w myślach.

3. Zadawaj dużo pytań

Nie bądź nieśmiały i nie chowaj się gdzieś z tyłu w sali językowej. Nauczyciele bardzo lubią uczniów, którzy mają inicjatywę i zadają bardzo dobre pytania. Nie wiesz o co zapytać? Zrób listę swoich pytań, na przykład w notebooku i użyj ich podczas swojego językowego kursu. Nie zapomnij, że najlepsze pytania dadzą ci więcej informacji lub objaśnią twoje wątpliwości.

Niektóre z nich to: „Jak utworzyć rzeczownik podstawowy/rzeczownik pochodny/czasownik od tego słowa?“

Jeżeli nie bierzesz udziału w żadnym kursie językowym, nie obawiaj się. Wystarczy, że zapytasz na różnych forach, wygooglasz lub spróbujesz poprosić o pomoc swojego językowego przyjaciela w danym kraju.

4. Zacznij od tego, czego naprawdę potrzebujesz

Wyobraź sobie, że żyjesz w Madrycie, właśnie zaczynasz swój pierwszy semestr w szkole zagranicznej i masz rozmawiać po hiszpańsku z najprawdziwszymi Hiszpanami. Porozmyślaj, ponieważ konwersacje z nimi to będzie wyzwanie. Oczywiście, jest mało prawdopodobne, że wkrótce znajdziesz się przy jakiejś znaczącej rozmowie o sztuce lub polityce. Dla ułatwienia swoich pierwszych dni zagranicą, pomyśl o sytuacjach, które prawdopodobnie się wydarzą, abyś umiał od razu zareagować. Na przykład:

  • Zgubiłem się (tematy: podróżowanie po mieście, komunikacja miejska, zabytki)
  • Jestem głodny (umieć zamówić jedzenie, iść po zakupy do supermarketu)
  • Chcę się zaprzyjaźnić (umieć mówić o sobie, odpowiadać na podstawowe pytania o sobie, mówić o rodzinie i swoich przyjaciołach)

W chwili, kiedy identyfikujesz potrzebny zasób słownictwa dla twojego obszaru aktywności, skup na nim całą swoją energię. Zobaczysz, że to ułatwi twoje doświadczenia w poznawaniu nowego języka.