4 języki, które pomogą Ci wyróżnić się spośród innych

Dla większości ludzi, którzy chcą uczyć się jakiegoś języka obcego język angielski jest na pierwszym miejscu. Powód jest jasny. Jest to język dyplomacji, handlu i kultury współczesnej. Współcześnie w tym języku rozmawia około 1,5 miliarda ludzi. Język angielski jest tzw. „językiem światowym“. Ale, oprócz angielskiego możemy Ci zaoferować również inne języki obce, które pomogą Ci wyróżnić się w świecie, są to:

1. Język chiński

Chiński jest ważnym partnerem handlowym dla większości krajów w świecie. Jeżeli jesteś z USA, Europy lub Australii – w zasadzie wystarczy, że jesteś człowiekiem na tej planecie, już zapewne zauważyłeś, że Chiny gwałtownie rosną, na dyplomatycznym lub handlowym froncie. Kraj ten ma ogromną liczbę obywateli i staje się ważnym kupcem dla innych krajów. Głównie w obszarach, takich jak zielona energia.

Jeżeli chcesz pracować w Azji, jest bardzo ważne umieć po chińsku. Pamiętaj: mimo niewiarygodnie złożonej wymowy, język chiński używa stosunkowo prostej gramatyki, nie ma odmiany czasowników ani różnic między rodzajem a osobami – co może być bonusem.

2. Język francuski

Francja jest jednym z turystycznych krajów europejskich, który współpracuje z dużymi firmami, z przewodnikami turystycznymi i managerami hoteli. Dla tych, którzy studiowali politologię lub interesowali się pracą w dyplomacji, znajomość tego języka była wielką korzyścią.

Język francuski

Był on też niezbędny we współpracy z ONZ, Unią Europejską i Międzynarodową Komisją Olimpijską. Kiedy już będziesz znać język francuski, jesteś już o krok od tego, aby nauczyć się też języka hiszpańskiego, dlatego że te dwa języki są bardzo podobne.

3. Język hiszpański

Jest to oficjalny język 21 krajów. Po chińskim jest to drugi najbardziej rozpowszechniony język na świecie. Jest też językiem urzędowym ONZ, UE, Światowej Organizacji Handlu i Północnoamerykańskiego Układu o Wolnym Handlu.

Kandydaci, jak dyplomaci, politycy, pracownicy imigracyjni usług turystycznych itd., powinni zawrzeć ten język w swoim życiorysie. Język ten ułatwi ci komunikację w podróżowaniu w Ameryce Środkowej i Południowej, dlatego że hiszpański jest tzw. język „go-to“, na drugim lub trzecim miejscu dla Europejczyków.

4. Język niemiecki

Język niemiecki, także oficjalny język w Europie – w Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu, Liechtenstein, przy czym 18% obywateli Europy mówi po niemiecku w swoim języku ojczystym. Język niemiecki pokrywa szerokie spektrum w szkołach średnich na całym świecie. W rzeczywistości około 68% japońskich obcokrajowców uczy się tego języka.

Język niemiecki

Ze względu na ich dobry odbiór nie jest dziwne, że Niemcy są globtroterami: mają świetną turystykę. Potrzebujesz innego powodu? Na przykład Szwajcaria, gdzie mówi się po niemiecku, należy do krajów o najlepszym poziomie życia na całym świecie.