10 najlepszych filmów dla lepszego zrozumienia angielskiego

Kiedy uczysz się języka obcego, jest ważne, aby cię to bawiło i abyś cieszył się z tego, że uczenie się go może wypełnić twój wolny czas. Do tego celu oglądanie filmów jest jak stworzone. Są filmy, które zawierają skomplikowane i trudne słownictwo. Aby pomóc ci, utworzyliśmy dla ciebie listę najlepszych filmów ze zrozumiałym angielskim. Jest to najbardziej efektywny i najzabawniejszy sposób, jak nauczyć się języka obcego.

1. PARK JURAJSKI (1993)

Każdy już go kiedyś widział, jeśli nie, możesz się wstydzić. Jest to idealny film, z którego można nauczyć się słówek nakierowanych na naukę, a dodatkowo w bardzo zabawnym kontekście. Spokojnie może się zdarzyć, że po obejrzeniu ten film stanie się twoim ulubionym.

2. NOTTING HILL (1999)

Jeżeli nie jesteś pewien czy uczyć się brytyjskiego czy amerykańskiego angielskiego, ten film oferuje obydwie w idealnej komedii romantycznej. Akcja dzieje się w Londynie, gdzie mieszka właściciel księgarni, który zakochuje się w amerykańskiej gwieździe filmowej.

3. CLUELESS – SŁODKIE ZMARTWIENIA (1995)

Z latami 90-tymi przychodzi pełne ożywienie, tzw. lepszy sposób jak ożywić swój slang nastolatków. Akcja rozgrywa się w Los Angeles w szkole średniej, przedstawia niektóre z najbardziej znanych ikon mody w latach 1993-1996. Jest oparty na powieści Emma Jane Austen.

10-najlepszych-filmów

4. THE HUNGER GAMES (2012) – Igrzyska śmierci

W tym filmie możesz łatwo usłyszeć akcent amerykański. Jest to film pełny napięcia i scen walki. Jeżeli jesteś fanem przygodowego sci-fi, nie zastanawiaj się i koniecznie go obejrzyj.

5. THE KING’S SPEECH (2010)

Całkiem spokojny film o angielskim królu Georgu, który musiał pokonać swoją wadę wymowy i wygłosić mowę do narodu brytyjskiego. Film ten da ci lekcję wymowy i pokaże, jak pokonać samego siebie!

6. THE QUEEN (2006) – Królowa

Film o królewskiej tematyce i z brytyjskim akcentem. Film jest oparty na reakcji rodziny królewskiej po śmierci księżny Diany. Dramat z aktorką Helen Mirren, która świetnie stworzyła postać królowej. W tym filmie poznasz prawdziwy brytyjski akcent.

7. THE WIZARD OF OZ (1939) – Czarnoksiężnik z OZ

Jeden z najbardziej znanych i kultowych filmów. The Wizard of Oz to jeden z tych filmów, o którym nie możesz powiedzieć, że jeszcze nigdy go nie widziałeś. Opowieść, która śledzi historię dziewczynki imieniem Dorotka, która przedostaje się do magicznego świata. W filmie usłyszymy także różną muzykę, która jest bardzo przyjemna dla oglądających.

8. MEN IN BLACK (1997) – Faceci w czerni

Nie jest to tylko o mężczyznach w czerni. Film jest łatwo zrozumiały. Will Smith jest tajnym agentem łapiącym imigrantów. Używa języka, który jest jasny, czysty, ale też totalnie cool dlatego że poznasz Willa Smitha 🙂

9. THE BABADOOK (2014)

Jest to jeden ze strasznych filmów, więc jeśli nie jesteś fanem horrorów, będzie lepiej, jeśli z tego filmu zrezygnujesz. Kobieta ze swoim młodym synem znajdują książkę o strasznym potworze, który nazywa się „Babadook“. Potem w ich domu zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Plusem jest, że cały film ma australijski akcent, bardzo łatwo zrozumiały.

10. BLACK SHEEP (2006)

Nowa Zelandia jest znana ze swoich czarnych komedii, a to jest jedna z najlepszych. Jest to film o wilkołakach, z tymże zamiast wilków są tu owce. Dziwne, wiem. Nie tylko oswoisz akcent Nowej Zelandii, ale nauczysz się również wiele o kraju z kulturą rolniczą.

„Dużo szczęścia przy wyborze twojego filmu“.