7 powodów, dlaczego uczyć się angielskiego

1. Angielski jest najczęściej używanym językiem

Mimo że pod względem ilości ludzi rozmawiających w danym języku język angielski jest po mandaryńskim aż na drugim miejscu, dzięki temu, że w tym języku rozmawia się rozmawia się prawie w każdym kraju, będziecie mogli go powszechnie używać. Oznacza to, że angielski jest językiem, który najbardziej Ci się zwróci, jeśli chodzi o ilość czasu spędzonego na jego nauce i jego użytkowaniu. Jest też zupełnie bezsensowne uczyć się języka, którego nigdy nie użyjemy.

196 krajów na świecie ma jako język oficjalny język angielski. Język angielski jest oficjalnym językiem Unii Europejskiej, NATO i innych instytucji światowych. Jako drugiego języka używają angielskiego kraje takie jak Norwegia, Szwecja, Dania, Niemcy i Holandia. Ogólnie na świecie po angielsku rozmawia ponad 1,5 miliarda ludzi a dalszy miliard jest w trakcie uczenia się tego języka. Postarasz się o podniesienie tej liczby? W nauce możesz sobie pomagać naszym tłumaczem z języka angielskiego na polski. Jeżeli nie masz wystarczająco zaangażowania do tego, aby nauczyć się angielskiego sam, polecam skorzystanie z pomocy profesjonalnych lektorów.

2. Język angielski przynosi więcej możliwości pracy

Umiejętność płynnego rozmawiania po angielsku umożliwi Ci dogadanie się w wielu krajach, a to otwiera przed Tobą niezliczone ilości możliwości pracy. Najwięcej możliwości zatrudnienia jest w turystyce. Możliwość zatrudnienia zależy również od Twojego poziomu znajomości języka. Niektórzy pracodawcy wymagają tylko podstawowej znajomości angielskiego a inni będą od Ciebie wymagać certyfikatów.

Najwięcej zaświadczeń będziesz musiał przedłożyć w przypadku, gdy chcesz zostać tłumaczem. W tym przypadku nie wystarczą Ci tylko tłumacze online i słowniki. Z językiem obcym musisz się zżyć a gramatykę musisz opanować na poziomie profesjonalnym.

3. Angielski sprawi, że będziesz o wiele atrakcyjniejszy dla pracodawcy

Oczywiście zgodzisz się ze mną, jeśli powiem, że podając język angielski jako drugi język do swojego życiorysu, będziesz dla pracodawcy o wiele atrakcyjniejszy. Stajesz się dla pracodawcy o wiele bardziej elastyczny na więcej stanowisk pracy a już sam fakt, że w swoim życiu włożyć wysiłek w naukę drugiego języka mówi o Tobie bardzo dużo.

4. Angielski da Ci wstęp na najlepsze światowe uniwersytety

Marzenie o studiowaniu na najbardziej znanych uniwersytetach takich jak Oxford, Cambridge i Harvard? Opanowanie angielskiego jest podstawą do tego, abyś mógł w ogóle rozważać złożenie wniosku o przyjęcie. W przypadku, gdy angielski nie jest Twoim językiem ojczystym, będziesz musiał podejść do egzaminu wstępnego, aby udowodnić, że znasz ten język wystarczająco dobrze. 

5. Angielski to język najbardziej znanych na świecie pisarzy

Gdy nauczysz się angielskiego, będziesz mógł zasmakować dzieł literackich najbardziej znanych na świecie autorów w języku, w którym zostały oryginalnie napisane. Dzieła, np. Shakespeare’a, nabiorą w oryginalnym brzmieniu zupełnie nowego znaczenia. Tłumaczeniem na język polski traci się dużo z myśli autora i rzadko kiedy możesz cieszyć się przetłumaczoną książką od autora tak, jak w oryginale. 

6. Angielski ma łatwy alfabet

W odróżnieniu od różnych rysunków i symboli opanowanie angielskiego alfabetu jest bardzo proste. Język angielski ma dużo liter wspólnych z innymi alfabetami, dzięki czemu progres w uczeniu się będzie dla Ciebie o wiele szybszy. Również w odróżnieniu od innych europejskich języków angielski jest o wiele prostszy w tym, że nie ma oddzielnych słów dla rodzaju męskiego i żeńskiego.

7. Angielski da Ci szerszy dostęp do informacji

Wiedziałeś o tym, że 55% stron internetowych jest napisanych w języku angielskim? Język angielski ma w internecie ogromną przewagę. Kiedy porównasz go z drugim najczęściej używanym językiem – rosyjskim, jest to prawie 10 razy więcej informacji. Poznanie tego języka pozwala zajrzeć do świata pełnego ciekawych informacji. Dlaczego z tego nie skorzystać?

Nauczenie się języka angielskiego wymaga determinacji i silnej woli. Jeśli poświęcisz się tej drodze i odniesiesz sukces, na pewno nie będziesz żałować. Drogę opanowania tego pięknego języka możesz przyspieszyć, używając różnych narzędzi w postaci tłumaczy online na język polski, słowników i różnych kursów.